گیاه Sedum برای رنگ پاییزی قابل اطمینان

شکوفه در اواخر تابستان هنگامی که بقیه باغ گل شروع به خشن و پارچه ای می کند ، سدیم پاییزی تازه شروع به باز کردن گل های خود برای فصل شکوفایی خود کرده است.

بیشتر sedums باغی Sedum purpureum “شادی پاییزی” از خانواده گیاه شناسی است که معمولاً “Stonecrop” نامیده می شود. Stonecrop در انگلیسی میانه به معنی “جوانه زدن از سنگ” بوده و به احتمال زیاد به روشی است که گیاه اغلب در میان سنگها رشد می کند ، که نیاز به سدیم زهکشی را فراهم می کند. Sedum از sedere لاتین به معنای “نشستن” مانند “نشستن در بالای سنگ ها” است. به نظر می رسد هنگام رشد در یک باغ طبیعی ، آنها بالای سنگها نشسته اند.

آنها برای چنین باغ های طبیعی یا با نگهداری کم بسیار مناسب هستند ، زیرا به نظر  گل آزالیا می رسد با بی توجهی رشد می کنند. آنها می توانند در سایه نسبتاً خوب رشد کنند ، اگرچه در آفتاب کامل عملکرد بهتری دارند. به نظر می رسد که آنها بدشان نمی آید که بارور یا آبدهی نشوند.

آنها با نمک جاده یا پیاده رو به طور متوسط ​​تحمل می کنند ، آنها پا را خیس دوست ندارند ، شرایطی که تقریبا همیشه کشنده است. سدوم که به عنوان گیاهان چند ساله علفی طبقه بندی می شود ، در مناطق سخت افزاری USDA 3 تا 9 به خوبی رشد می کند و برای زنبورها و پروانه ها جذاب است ، آنها همچنین در برابر آهو و خرگوش مقاوم هستند.

سدوم 18 تا 24 اینچ رشد می کند و عرض آن 12 تا 18 اینچ گسترش می یابد. از طریق قلمه های ساقه و برگ یا تقسیم ریشه تکثیر کنید. گیاهان را در بهار یا پاییز تقسیم کنید. گیاهان تکثیر یافته بهار اغلب در همان سال شکوفا می شوند. Sedum “شادی پاییزی” در سال 1955 معرفی شد. این باغ در باغ چند ساله با علف های زینتی ، گلهای مخروطی ، درمنه و اسطوخودوس مخلوط می شود.

بوته ها را هر سال یکبار عقب ببرید وقتی که ارتفاع آنها به هشت اینچ می رسد. این باعث رشد بیشتر طرف می شود ، که به نوبه خود شکوفه های بیشتری را در پاییز ایجاد می کند. جوانه های گل مانند کلم بروکلی به نظر می رسند. گلهای باز نشده موارد جالبی را به دسته گلهای اواخر تابستان اضافه می کند.

گلها ابتدا صورتی می شوند ، سپس با پیشرفت پاییز به رنگ بورگوندی عمیق رنگ می شوند. Sedum “شادی پاییز” رنگ کلاسیک شرابی است. انواع دیگر آن به رنگ های زرد ، نارنجی ، قرمز یا صورتی موجود است.